OSZUŚCI - RADY

Mimo tego iż sprawa kradzieży i oszust na stardoll jest bardzo głośna, dostaję codziennie 3-5 postów z prośbami o pomoc w odzyskaniu konta lub o napisanie na blogu informacji o kolejnym złodzieju. Słuchajcie ja nie mogę się zajmować dosłownie każda tego typu sprawą! Nie będę pisała o pojedynczych kradzieżach. Sprawy oszustw opisywanych na moim blogu to sprawy dotyczące doświadczonych oszustów którzy okradli i oszukali wiele osób. Jakbym codziennie pisała po 5 notek o złodziejach to by był to blog o tematyce „uwaga oszuści na stardoll”. Chciałabym mimo to podzielić się z wami jakimiś wskazówkami co robić w sytuacji kradzieży a przede wszystkim jak do niej nie dopuścić.

po pierwsze zapamiętajcie

NIE MA ŻADNYCH DARMOWYCH KOLEKCJI, ŻADNYCH KODÓW NA SS CZY SD!!!

Nie wiem wklejcie to na swoje konta wytatułujcie na czole . żeby o tym pamiętać czy coś , ale po prostu macie to zapamiętać po to klucz do sukcesu który pozwoli wam Cieszyc się kontem na zawsze!!Pamiętajcie naprawdę nie ma żadnych darmówek które wymagały by zmianę e-maila czy hasła więc nie dajcie się nabrać bo coś takiego nie istnieje

-Nie sugerujcie się pozytywnymi komentarzami na fikcyjnych blogach!!
Komentarze pod notkami typu ”Darmowe LE” są pisane przez oszusta W 120%!!! Opinie innych mają zachęcić was do skorzystania ze sposobu i zaufania autorowi posta.Nie wierzcie w te komentarze nawet jeśli wydają się autentyczne!!!

-Nigdy przenigdy nie podawaj nikomu hasła!!!
Jak mam być szczera to wydaje mi się że można zaufać tylko osobą publicznym bo one za dużo pracowały na sukces by stracić go przez głupią kradzież. Serio nie podawajcie haseł nawet rodzinie !!! wielokrotnie pisały do mnie osoby mówiąc że koleżanka z klasy, bloku, podwórka ukradła im konto bo znała hasło. To wirtualny świat więc stosujcie zasadę ograniczonego zaufania.

-Podawaj hasła do gorszych MeDoll
Jeśli jednak jakimś cudem nie możecie się oprzeć pokusie „darmowym LE” itp. sprawdźcie tą osobę(a raczej przekonajcie się ze to oszust).Gdy taka osoba wymaga hasła podajcie je ale do lalki mniej wartej. Każdy ma więcej niż jedno konto na stardoll które może wykorzystać do sprawdzenia osoby oferującą magiczne sposoby na różne rzeczy.

-Jeśli wymagane jest bycie ss to z góry wiecie ze to oszust
Tu nie musze nic tłumaczyć. Jeśli ktoś oferuje darmowe SD lub na pół roku SS ale trzeba być już SS to logiczne że ktoś chcę cię okraść

-Zmieniaj hasło i maila gdy wpuszczasz kogoś na konto
Jeśli komuś ufasz i prosisz go o zrobienie darmówek (takich prawdziwych ze zmianą Proxy) lub zgłaszasz się do kogoś kto to zaoferował ,zanim podasz mu hasło zmień je na inne, które po wszystkim znowu zmienisz na swoje. w ten sposób nikt nie pozna twojego autentycznego hasła i po 2 miesiącach jak stracisz czujność nie włamie się na konto bo jak już mówiłam nie będzie znał autentycznego hasła. Zmień też adres email i potwierdź zmianę. Gdy obca osoba wejdzie na konto nie zmieni maila bo można go zmieniać raz na 72 godz. Tym samym tez nie będzie mogła skorzystać z opcji przypomnienia hasła.

(ja zawsze tak robię wtedy mam gwarancję że moje konto dalej będzie moje)

GDY DOJDZIE DO KRADZIERZY

-Nie usuwajcie z poczty potwierdzenia zakupu SD lub SS
Nie usuwajcie tego bo to jedyna rzecz udowadniająca, że to wy jesteście właścicielami konta. Gdy będziecie pisać do admina w sprawie kradzieży będziecie mogli udowodnić prawdomówność właśnie tym dokumentem .Na tym potwierdzeniu macie specjalny numer który skopiujecie i wyślecie do admina

-Da admina piszecie zawsze w języku angielskim
Ktoś kiedyś mi napisał „a ja napisałam po polsku i tak samo mi odpisał” .OK spoko ale tak jest w 1 na 1000 przypadków. Nawet w dziale pomoc jest informacja żeby wiadomości pisać po angielsku. Angielski to język uniwersalny i macie pewność że ten kto przeczyta waszą skargę zrozumie ją. Nikt z pracowników stardoll nie weźmie słownika i nie będzie tłumaczył naszego języka!

-Jeśli znacie złodzieja zgłoście go i zablokujcie
Jeśli wiecie kto wam się włamał na konto od razu zgłoście taką osobę i dosłownie zaśmiecajcie JEGO (nie moją :/) KG wpisami że to oszust by inni o tym wiedzieli. Zablokujcie taką osobę by nie mogła do was pisać głupot.

-Poradźcie się osób doświadczonych
Przez słowo doświadczonych nie mam na myśli tych co długo SA na stardoll tylko tycz co byli w takiej sytuacji ale konto odzyskali. Takie osoby podadzą wam sposoby na odzyskanie konta i powiedzą jak im się to udało. Ja do tych osób NIE należę , mi nigdy nikt się na konto nie włamał dlatego ja wam nie doradzę.

-Zgłoście kradzież na Policji!!!
Nie bójcie się iść na policję, to jest kradzież która jest karalna. Wiem że większość z was myśli że policja i tak nic nie zrobi bo to dla nich głupota a inni wstydzą się nawet wejść do komisariatu ale uwierzcie że policja jest w stanie pomóc. Jeśli konto jest lub kiedykolwiek było ss to jest to kradzież dóbr materialnych a także pozyskanie prywatnych danych i celowe działanie na szkodę innej osoby(waszej). Hakerzy z policji znajdą oszusta który zostanie ukarany wysoką grzywną i jeśli jest pełnoletni to je st możliwe więzienie a jeśli jest nieletni to poprawczak lub kurator. Oszuści czują się bezkarni bo wy nic nie robicie by się ich pozbyć. Powiedźcie NIE złodziejom i walczcie z nimi
..............

Teraz was trochę zbesztam ;) Przykro mi to pisać ale jeśli jesteście na tyle naiwni żeby wierzyć w „cud sposoby” to zasłużyliście na to (chyba że na stardoll jesteście krótko to rozumiem). O oszustach trąbi się wszędzie więc jeśli mimo to myślicie „a może jednak spróbuję i się uda. Może to działa” to sami się prosiliście o kradzież!!

To by było na tyle. Tak jak pisałam Mi nigdy nikt konta nie ukradł więc nie znam innych sposobów ale jeśli Wy znacie piszcie w komentarzach. Każda rada będzie cenna

Followers