sobota, 7 stycznia 2012

San Zhi - nawiedzony kurort

Na północnym wybrzeżu Tajwanu znajduję się bardzo ciekawe, nowoczesne, nieco przerażające miejsce zwane San Zhi. Zostało budowane z myślą o luksusie, wygodzie oraz wypoczynku, którym mieli się cieszyć najbogatsi ludzie , jednak aktualnie to tajemnicze miejsce jest tylko dla turystów o mocnych nerwach.
Osiedle zaczęto budować w latach 70-tych, budynki mieszkalne były tworzone a planie kół, pomieszczenia nie miały rogów, były zaokrąglone. Wyglądały pięknie i zjawiskowo, złośliwi twierdzili, że pochodzą z kosmosu.


Jednak podczas budowy, pracownicy zaczęli umierać.
Po serii wypadków i awarii, projekt dalszej budowy miasteczka został odrzucony, a pieniądze przeznaczone na to przeznaczone zostały przekazane na inne cele. Chociaż nikt tam nie mieszka, ludzie omijają to miejsce i twierdzą, że jest nawiedzone przez tych, którzy zmarli podczas budowy kompleksu. Ile w tym prawdy, tego nie wie nikt. Wiadomo natomiast, że to bajkowe miejsce istnieje naprawdę i może w przyszłości zostanie przywrócona mu funkcja jaką pierwotnie miało pełnić .Zamieszkalibyście na takim osiedlu ???

3 komentarze:

Kiciusiulka pisze...

Śliczne to miejsce, chętnie bym tam pojechała :) a co do tych umierających robotników to albo była to jakaś epidemia albo jakieś skażenie środowiska bo w duchy to ja nie wierzę :p

VeraDolls13 pisze...

ja wierzę w duchy i dlatego bym tam nie pojechała. ;)

aga19988 pisze...

Ja słyszałam, że przy budowie tego kurortu używano jakichś nietestowanych materiałów. Choć budynki piękne.

Followers