piątek, 6 stycznia 2012

Weekendowy artykuł - Miasto umarłych

Na Stardoll, w Magazynie pojawił się artykuł który bardzo mnie zaciekawił, dlatego postanowiłem się nim z wami podzielić ;))

Miejsce, znane jako ‘miasto umarłych’ znajduje się w Osetii Północnej w Rosji. Jest ukryte w jednym z pięciu pasm górskich, które tam występują. Wiadomo, że zawsze z takimi miejscami związanych jest wiele legend i mitów. Jedną z takich historii jest przerażająca legenda o tym, że nikt z osób które się tam wybrały nie powrócił żywy. Niewielu turystów odwiedza tamte rejony, nie wiadomo czy z powodu strachu, czy raczej trudności jakie może sprawiać dotarcie do opuszczonego miasta.Jeśli już ktoś jest tak wytrwały, że zdecyduje się na pokonanie 3-godzinnej wędrówki po krętych i wąskich drogach pod górę i nie wystraszy się małej widoczności, spowodowanej przez mgły zawsze tam występujące – zobaczy małe domki oraz kamienne krypty. Najstarsza, znaleziona tam krypta pochodzi z XVI wieku.
Miejsce to nie jest zbytnio interesujące dla zwykłych ludzi, częściej wędrują tam archeolodzy. I już dokonano kilku ciekawych odkryć. Stwierdzono np. że niektóre zwłoki były włożone do drewnianych konstrukcji, wyglądających jak statki. Pytanie.. po co budowano tam statki, jeśli teren ten nie leży w pobliżu wód? Jednym z wyjaśnień może być to, że wierzono iż zmarła dusza musiała przepłynąć rzekę aby dostać się do nieba.


Ja na pewno dopiszę do miejsce do listy wycieczek wakacyjnych ( kto wie, może wrócę ;))
A wam się spodobało ??
Chcecie więcej takich ciekawostek na blogu ??

Brak komentarzy:

Followers