piątek, 24 sierpnia 2012

F.A.Q - odpowiedzi


1.Ile osób dziennie odwiedza waszego bloga ?

Patrząc na dzisiejsze statystyki odwiedziło nas 1654 osoby, wczoraj 1788. (jest to liczba osób odwiedzających tego bloga na 24h). Po północy się zeruje i licznik bije od nowa. 

 2.Jak zrobić kolorowe tło w prezentacji ?

1. Kliknij "Edytuj" w prawym górnym rogu prezentacji.
2. Wklej do prezentacji poniższy kod:

<p style="font-size: 17px; white-space: pre-wrap; word-wrap: break-word; overflow: hidden; background-color: #00B7EB; text-align: center; font-family: 'MS Shell Dlg 2'; background-position: 50% 50%; padding: 0px; margin: 0px;">&nbsp;</p>

W miejscu zaznaczonym (na czerwono) wklej Hex dowolnego koloru. Kody Hex znajdziesz tu:
3. Zapisz prezentację.
4. Ponownie wejdź w edycję prezentacji.
5. Kliknij najpierw na kolorowy pasek, a potem naciskaj Enter tyle, ile chcesz :)
6. Możesz już pisać na barwnym tle.

3.Jak dodaje się ''Blog archive'' i ''Top komentatorów'', na pasek boczny bloga ? 

 Po pierwsze można to robić jeśli jest się administratorem, wejdź w ''projekt'' (prawy, górny róg bloga'', potem kliknij ''Układ'' (po lewej stronie), następnie zakładkę ''dodaj gadżet'' i wyświetli ci się cała lista opcji, (np. dodaj ankietę, dodaj obraz), z pośród tych wszystkich opcji wybierasz to czego szukasz i klikasz ''dodaj''. 

4. W grze na telefon - ''Cut it'', dlaczego nie mogę przejśc drugiego poziomu ?

Aby przejść pierwszy poziom trzeba najprawdopodobniej zebrać wszystkie monety. 

5.Jak często zamawiane są rekalmy w poście na blogu ? 

Stosunkowo rzadko, ok 1/2 razy na tydzień. 

6.Jest jakiś sposób na wygranie Catwalk ?

Nie, niestety nie ma sposobu na wygranie tego konkursu, to jeden z niewielu takich na Stardoll w którym decyduje szczęście uczestnika, jedyne co możesz zrobić aby zbliżyć się do nagrody to częste zapisywanie lalki opcją ''zapisz w albumie''. Dzięki temu będziesz częściej wyświetlana podczas głosowania. Pamiętaj, konkurencja jest ogromna, ponieważ konkurs jest ogólnoświatowy i nie ma podziału na poszczególne państwa. 

7.Jaki jest szablon na waszym blogu ? 

Podstawowy, moim zdaniem jest najlepszy i najbardziej czytelny. 

8.Jak pisać inną czcionką w prezentacji ?

1. Wchodzisz na stronę : http://www.wittyprofiles.com/ 
2. Wybierasz sobie jakąś czcionkę.
3. Klikasz get code.
4. Kopiujesz kod i wklejasz do prezentacji.
5. Zapisujesz i wychodzisz z prezentacji
6. Wracasz na swoją stronę.
7. Klikasz w edytuj prezentację.
8. Kasujesz tekst tam się znajdujący i piszesz swój.

JEŻELI KTOŚ UWAŻA, ŻE PIERWSZY SPOSÓB JEST ZA TRUDNY LUB MU NIE WYSZEDŁ MAM DLA WAS FILMIK STWORZONY PRZEZ JEDNĄ Z UŻYTKOWNICZEK,  KTÓRY TAKŻE DOSKONALE POKAZUJE JAK ZMIENIĆ CZCIONKĘ ;)9.Jak stworzyć przewijaną prezentację ?

<p style="border: 2px dotted white; margin: auto; padding: 0px; overflow: auto; white-space: pre-wrap; word-wrap: break-word; width: 450px; height: 150px; background-color: black; text-align: center;"><span style="text-shadow: 1px 3px 9px black;"><strong><span style="color: #ffffff;"><span style="text-shadow: -3px 3px 4px gray;"><span style="font-size: 60px; line-height: 43px; letter-spacing: -6px;"><span><span>***</span></span></span></span></span></strong><br><br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;<br><br><span style="color: #ffffff;"><span style="font-family: arial;"><br><br>TUTAJ WPISZ SWÓJ TEKST dddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd</span></span></span><span style="font-family: arial; font-size: 14px; color: #ffffff;"><strong>tutaj wpisz kolejny tekst&nbsp;&nbsp;</strong></span></p>

1. Skopiuj kod i wklej do prezentacji (zamiast black, możesz wpisać inny kolor - po angielsku np. szary - grey, różowy - pink)
2. Zapisz prezentację (dwa razy)
3. Naciśnij Edytuj prezentację -W XXX wpisz 1 wyraz
4. Skasuj TUTAJ WPISZ SWOJA PREZENTACJĘ ddd.. i wpisz to co chcesz. Pamiętaj że tekst musi być dostatecznie długi, aby pojawił się przewijany pasek.
5. Zapisz. Gotowe
6. W edycji jak będziecie coś pisać to nie naciskajcie ENTER bo pasek do przewijania zniknie, a będziesz mieć tylko kolorowe tło z obramowaniem.

10.Czy za spam można zgłaszać ?

Tak, spam jest jednym z wykroczeń za który można zgłosić danego użytkownika do administarcji, jeśli zgłoszona osoba miała już wcześniej tego typu wpadkę to jej konto zostanie usunięte, jeśli to było pierwsze wykrocznie to dostanie jedynie pisemne ostrzeżenie od adminów.


ODPOWIEDZIAŁEM NA WASZE WSZYSTKIE PYTANIA, TO TEGO TEMATU BĘDZIECIE MOGLI CZĘSTO ZAGLĄDAĆ, ACZKOLWIEK UMIESZCZĘ GO W ZAKŁADKACH POD NAGŁÓWKIEM, W ZAKŁADCE ''F.A.Q'' , ZA 2/3  TYGODNIE POJAWI SIĘ KOLEJNY TEMAT W KTÓRYM BĘDZIECIE MOGLI ZADAWAĆ PYTANIA, A JA TAK JAK W TYM PRZYPADKU NA NIE ODPOWIEM. 

PRZYDAŁY SIĘ WAM DZISIEJSZE ODPOWIEDZI ?

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

tak na pewno

Musia001 pisze...

Co do 8 : Na wittyprofiles już zniknęła opcja get code. Jeśli chcecie mieć taką czcionkę w prezentacji, to zaznaczcie ją, w drugiej karcie włączcie stardoll i przenieście :) Zresztą, tu jest wszystko pokazane :
www.youtube.com/watch?v=bK4aqlDxBK4
Mam nadzieję, że pomogłam :)

Radzio.Poland pisze...

dziękuję za pomoc dodam także twoją odp. do tego pytania, jednak ta strona mi wczoraj działała, nawet zrobiłem nową prezentację u siebie ;)

Musia001 pisze...

U mnie już od dawna nie ma tej opcji, więc robię tak jak na filmiku :P

I.s.o.b.e.l - Stardoll: Bvb.Love pisze...

Ta opcja wcale nie zniknęła. Pojawi się znów gdy założycie tam konto i zalogujecie się...

Anonimowy pisze...

Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Przydało się :) wiktoria.g

Mylaa pisze...

Przydały się. : ]
SuperMyla5

Followers