niedziela, 14 października 2012

Historia Stardoll

Witam serdecznie, drodzy czytelnicy. Z tej strony Ashley-AgaOlsen - pisząca na niebiesko, oraz napiszę tego posta z drugą osobą.
   Ja również witam. Z tej strony selena876kitty- pisząca kolorem zielonym. Cały post w sumie      napiszemy razem na gg. Dzisiaj dowiecie się, jak powstał Stardoll, kto go stworzył i jak zaczynał swoją karierę w świecie internetu.
Stardoll powstał dzięki pewniej dziewczynie- Liisa z mało znanego kraju, czyli Skandynawii. Na początku nazwa brzmiała następująco: Paperdollhaven.com, gdyż hobby Liisy od dziecka były papierowe lalki. Czyli robienie ich, pasja brzmi łatwo, ale to tak do końca nie było. Liisa lalki przebierała w przeróżne kreacje zrobione przez nią, czyli z tym też było dużo pracy. A że Liisa była dokładną dziewczyną, zajmowało jej to 2 razy więcej czasu.
Później Liisa zapragnęła zrobić coś więcej. Cały swój budżet oddała na stworzenie strony internetowej, o jej pasji, o robieniu lalek. Przy tworzeniu pomagał jej jej syn i wiele innych ludzi. Na początek nie wiedziała jak to wszystko zacząć. Ale po paru miesiącach, jej strona miała już pierwszych wielbicieli. Strona nazywała się Paperdoll Heaven, codziennie przesiadywało tam mnóstwo nastolatek. Liisa widząc, jak dobrze bawią się osoby z jej kraju, zapragnęła żeby dzieci z całego świata również były takie szczęśliwe. Przy pomocy wielu informatyków i tłumaczy przetłumaczyła Paperdoll Heaven na ponad 29 języków.

Liisa stwierdzała fakt, że większa część stron były związane z przemocą i agresją, Lecz Liisa mądrze postąpiła, gdyż chciała zrobić coś specjalnie dla dojrzewających dziewczyn, żeby mogły zrzucić swój humor w daleki szary kąt i wciągnąć się do wirtualnego świata mody- czyli nie tylko jej pasji, ale innych dziewczyn. Większość nastolatek swoje całe życie poświęca modzie, a gdy nastolatka stanie się dorosłą osobą swoje 3 i pół lata przeciętnie spędziła na myśleniu " w co by się tu ubrać ? " . Później nastolatka zdecydowała się, aby zmienić adres internetowy strony. Myślała nad przeróżnymi nazwami, ale zwyciężyła nazwa Stardoll.com czyli gwiazdorskie lalki. Stardoll z początku był zupełnie inny niż dzisiejszy, czasy były inne. Nie było większych pomocy do robienia tak dużych stron internetowych, jak dzisiejszy facebook- na przykład.Jednak Stardoll się rozkręcił i ma różne, rozmaite opcje.

Liisa wciąż uczestniczy w rodzinie Stardoll. Prawdopodobnie skrywa się pod nickiem Callie.Stardoll, ale tego na sto procent nie wiemy. Liisa żeby być aktywna w swojej "pasji" postanowiła co tydzień dodawać na Stardoll kilka lalek, czyli sławnych postaci. Liisa nie chciała w żadnym wypadku zarabiać "doładowaniami użytkowników" na stardoll.com.Strona ma również doświadczenie kontrowersje,  przez wykorzystanie podobizn gwiazd bez ich zgody. W styczniu 2011 roku, użytkownicy załamali się, ponieważ chodziła plotka,że Disney zamierza odkupić Stardoll. Disney miał zmienić nazwę  na princessdoll i podobnie. Użytkownicy postanowili protestować, tworzyli różne strony byle, by tylko nie oddali Stardoll'a. Pare tygodni później Gosia. Stardoll wszystkiemu zaprzeczyła.
http://3.bp.blogspot.com/_VBjT7VKVKbo/TUPn8FQ9D8I/AAAAAAAAAII/jfhb8whR3PA/s1600/2pplw9c.png

. Rok później sytuacja powtórzyła się, Tym czasem, to MovieStarPlanet miało odkupić stardoll: te zdjęcia wskazywały na to, że to prawda. Oczywiście okazało się to wielką plotką.Na razie Stardoll.com nic nie zagraża, i nikt go nie chce wykupić. Mamy nadzieję, że będzie tak zawsze. 
Oto historia Stardoll, która jest godna przeczytania. Gdzieś kiedyś, jeżeli chcesz być prawdziwym władcą swojej lalki, godnym podziwu, musisz wiedzieć, skąd wzięła się Twoja lalka i co zamieszkuje. Tak jak nasza ojczyzna, wiesz o niej bardzo dużo. Stardoll to moja druga ojczyzna- jak i mojej Doll. Dla mnie to jest drugi przytulny dom- tylko, że w nim uprawiam swoje hobby oraz opiekuje się mym dziełem. Dbaj o nie, gdyż na Stardoll jest wielu hackerów, którzy Ci będą zazdrościli " bo ona ma, a ja nie ! " - jeżeli jesteś jedną z takich osób, która tak mówi, nawet i jak ukradniesz komuś taką rzecz - ona przepadnie w głębi. Twoje dzieło złożone z samych  drogocennych, ukradzionych przez Ciebie rzeczy pójdzie na marne. Więc po co ? Niszczysz swoją psychikę jak i czyjąś. Zadaj sobie pytanie: " A jakby mi ktoś zniszczył 10 lat mojej pracy ? "  Bądź wart siebie...Trochę statystyki:

Od czasu uruchomienia witryny stardoll w 2006r. :
- sprzedano 
519187559 wirtualnych ubrań / mebli.
- zaprojektowano 4784647 projektów.
- utworzono ok. 879 000 klubów.
- tygodniowo przybywa ponad milion nowych użytkowników.

Wartość strony (szacowana):
2006 r. - brak danych 
2007 r. - 40 mln $
2008 r. - 140 mln $
2009 r. - 200 mln $
2010 r. - 490 mln $

Mamy nadzieję, że post wam się podobał
10 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Przydatne i ciekawe. Fajny post.

Rewela745

Aravilar pisze...

Skandynawia nie jest krajem, tylko grupą krajów do której zalicza się Szwecja (z której pochodzi założycielka Stardoll), Norwegia, Dania i Islandia. Jest to dość karygodny błąd.

Musze przyznać że mam wrażenie jak bym raz już gdzieś czytała ten tekst i to nawet w tej samej formie.

Sam pomysł na artykuł ciekawy, choć oklepany.

MikuYori pisze...

Post świetny. Naprawdę miło sobie przypomnieć to i owo o tej stronie.
Pamiętam jeszcze te traumatyczne przeżycia związane z plotkami, ze stardoll ma przejąc Disney. Jakoś nie specjalnie uśmiechało mi się to, że w sklepach będą same "Słit ubranka" . Drugą plotkę o MovieStarPlanet zbagatelizowałam, jak za pierwszym razem się nie dali to za drugim tym bardziej! :D
A co do tego że nastolatki spędzają 3 i pół roku na myśleniu w co by się tu ubrać, mnie bynajmniej się nie tyczy . Biorę pierwsze lepsze rzeczy z szafy. To że wszystko mam w ciemnej tonacji powoduje że nie ważne co ubiorę i tak będzie pasować xD
A tak odnosząc się do ostatniego punktu... Osoba tworząca stardoll zapewne się nie spodziewała takich liczb :P

selena876kitty pisze...

Dziękuje :) Aravilar post nie jest skopiowany. Obie pisałyśmy go razem. Żadne zdanie nie jest skopiowane. Wszystko napisane jest przez nas. Ale rozumiem, możesz mieć takie wrażenie. Julia chyba już zapamięta o Skandynawii. Ale dziękujemy za komentarze :)

Layla6932/Majka pisze...

Jest parę błędów w poście, ale no cóż trudno, następnym razem uważaj. Post dość ciekawy, ja osobiście dobrze znam historię stardolla, bo już trochę czasu na nim spędziłam. Nie napisałaś wszystkich ważnych wydarzeń, jak np. wielka metamorfoza stardoll. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń. Mogłaś dać też trochę więcej zdjęć i różnych ciekawostek, ale ogółem całkiem fajnie to wyszło.

kinimalini pisze...

Super post, bardzo chętnie go przeczytałam. Jak byłam mała to miałam stronkę Papper Doll Heaven. Lecz byłam dzieckiem i po jakimś czasie zapomniałam o tej strone, a gdy sobie przypomniałam to już hasło wyleciało mi z głowy. 3 lata temu założyłam stardoll i nie mogę się od niego oderwać:) To super stronka :)

malmonkinga

Aravilar pisze...

Mogłam odnieść takie wrażenie bo sporo już podobnych postów przeczytałam, a jak wiadomo historii zmienić się nie da.

мєgαи pisze...

Zgadzam się z Aravilar! :) Byłam w Norwegii w wakacje :P

MissClaaudia

Anonimowy pisze...

Fajnie, chociaż lubię też oglądać zdjęcia, a nie tylko czytać tekst. Bardzo dużo się zmieniło do tej pory, Stardoll jest bardziej komercyjny niż początkowa strona.

monika pisze...

jest tu pare ciekawych rzeczy ale większość już wiedziałam ^^

Followers